quiz

Starter Quiz

Question 1 of 6
1 of 6
1 apple and 2 bananas cost £1.85 3 apples and 2 bananas cost £2.75 Complete the equations to represent this. a + 2b = £1.85 and + 2b = £2.75
Look closely at each equation. How have the apples and bananas been represented in each?
This site uses cookies to store information on your computer. Some of these cookies are essential, while others help us to improve your experience by providing insights into how the site is being used.